Třídění odpadu na školách a ve třídách

22. května 2014 v 18:30 | správce |  Znečištění a recyklace

Pomozte nám třídit odpad i ve školách a školkách!

Třídíte odpad doma? Proč ne i ve vaší škole či třídě? Na spoustě škol (i mateřských) jsou kontejnery na třídění odpadu. Ne každý je však ochoten je využívat a spousta dobře tříditelných materiálů (jako plastové láhve či noviny a časopisy) končí v odpadkovém koši a poté ve spalovnách.

Řešení je přitom jednodušší než se zdá.

Pomůže už jenom to, že přímo do třídy postavíte kartónové krabice - jednu na plast a druhou na papír (případně i další na sklo, na baterie apod. pokud se tento odpad ve třídě vyskytuje). Krabice by měly stát na místě, kde si jich každý všimne a kde zároveň nebudou překážet (např. vedle odpadkového koše nebo v dobře viditelném rohu místnosti), avšak není na škodu na ně žáky přímo slovně upozornit a vyzvat k jejich používání.
O třídění odpadu se však musí někdo starat a odpad pravidelně odnášet do kontejnerů. "Službou" by měli být pověřeni jeden nebo více žáků ze třídy.
Obecně platí, že největší motivací pro žáky je to, že krabice na třídění odpadu někdo ze třídy skutečně používá. Když bude v koutě stát prázdná krabice, těžko do ní někdo něco "hodí", ale bude-li v ní aspoň malé množství odpadu (stačí 1 PET láhev či pár listů papíru), žáci budou mít mnohem větší motivaci k používání krabic ke třídění odpadu.

Je to lehčí, než se zdá, nestojí nás to téměř nic a přesto to velice pomáhá životnímu prostředí i prostředí samotné školy.

Nebuďte lhostejní a třiďte odpad i na školách a ve třídách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama