Listopad 2015

Ask.fm - listopad 2015

28. listopadu 2015 v 13:04 | správce |  Ask.fm - odpovědi
Teprve druhým měsícem máme aktivní účet na portálu ask.fm a již nám přichází první dotazy. Za každý z nich jsme velice rádi :) Zde je druhý článek se všemi otázkami a odpověďmi za měsíc listopad.

Konec zvířatům ve zverimexu

25. listopadu 2015 v 17:53 | správce
Vidím to pokaždé, co jdu koupit krmivo pro domácí zvíře a navštívím Pet Center. Zvířata předražená, vystresovaná, v nevyhovujících podmínkách. Nejvíc to vidím na králících - mláďata zhruba 4-5 týdnů (přestože odstav je nejdříve 8-9 týdnů), neočkovaná, nepřeléčená, nerozdělená na samce a samice, vystresovaná v malém proskleném teráriu malém i pro pískomila. Původ mláďat - "dodavatel". Na kleci cena za králíka 1250 kč, přestože od chovatele stojí čistokrevný zdravý králík 2-3 stovky. Krmný návod: směs jaderných krmiv - samozřejmě z Pet Centra (přestože králík žádné zrní vůbec jíst nesmí). Délka života: 2-3 roky (králík se v dobré péči dožívá průměrně 10-13 let).

Předpokládám, že všichni králíci z Pet Cetra jsou nakaženi smrtelnou kokcidiózou, kříženci neznámé velikosti v dospělosti, z množírny (tzn. ilegální prodej), samičky březí (přičemž březost je u tak malých mláďat ve většině případů smrtelná), a majitel, který se řídí radami pracovnic, si domů přinese králíče a krmí jej směskami pro hlodavce, aby mu to zvíře do několika dnů chcíplo a on si zvesela šel pro další a Pet Centru nechal tučné peníze.

Ostatní zvířata na tom nejsou o nic lépe: papoušek, nanejvýš citlivý a společenský tvor, je 24 hodin o samotě zavřen v miniaturní kleci a občas nakrmen, oblovky v teráriu tak malém, že se nemohou ani pořádně otočit. Totéž okrasní ptáci, někteří plazi. Krmné návody špatné schválně aby budoucí (tupý) majitel koupil co nejvíc produktů na místě a zverimex vydělal. Jako byste dávali koni psí granule. Jestli takhle nevypadá špinavý obchod….

Napadlo mě: to nemůžou být zverimexy ošetřeny zákonem, aby kvůli výdělku nepodporovaly ilegální dodavatele zvířat, týrání a zanedbáváni, a poskytovaly skutečně odborné a pravdivé rady ohledně zvířat, jak mají napsáno na každém pitomém letáku? Vážně mohou jen tak ubližovat vlastním prodávaným zvířatům a sprostě lhát zákazníkům na úkor jejich zvířat - živých organismů?

Jak pomoci při řešení ekologických problémů

11. listopadu 2015 v 17:59 | správce |  Téma týdne
Osobně myslím, že není na světě závažnější věci, než když se naskytne (závažný) (globální) problém a drtivá většina populace netuší, jak jej řešit.

AKTUÁLNĚ!!!: "Celá Indonésie lehla popelem - a nikdo se o tom nedozví"

7. listopadu 2015 v 19:43 | správce |  Aktuálně
Indonésie. Centrum odlesňování tropických deštných pralesů a zakládání plantáží s palmou olejnou. Snad neexistuje většího a diskutabilnějšího problému mezi ekology.

Z aktuálního dění v Indonésii mám velice špatnou zprávu: Celá Indonésie vzplála. Dne 3.11. se na internet dostaly informace, že ostrovy a na nich rostoucí deštné pralesy hoří. Jde pravděpodobně o největší přírodní,ekologickou a environmentální katastrofu posledních sta let. Proč ale veškerá média mlčí?

Foto Vox Energy & Environment

Jak si člověk představuje konec světa? Různě. Jak předpokládáte, že by v médiích probíhala ekologická apokalypsa? Tisíce reportáží a ještě mnohem víc otázek ohledně našeho přežití? Kdepak. Reakcí na katastrofu je naprosté mlčení.

Ohromná část světa hoří. Vypadá to zhruba tak, jak byste si bývali představili peklo. Vzduch má barvu okru. Viditelnost se v některých městech snížila na třicet metrů. Vojenské lodě evakuují děti z ostrovů, některé se již udusily. V plamenech vymírají celé druhy zvířat. Jedná se takřka jistě o dosud nejhorší ekologickou katastrofu 21. století.

A média? Propírají šaty, které si vévodkyně z Cambridge oblékla na premiéru Jamese Bonda, denní dávku debility Donalda Trumpa nebo řeší, kdo dostal padáka v halloweenské epizodě Star Dance. Nejdůležitější debata týdne, která zaměstnává zpravodajství celého světa? Klobásy: opravdu jsou tak nezdravé?

-Deník Referendum - George Monbiot: Indonésie hoří. Proč nás to nezajímá?

Nedokážu popsat strach a zoufalství, které mne zcela pohltily po dozvědění se o nejhorším a nejzávažnějším problému století. Svými ničivými následky jsou požáry v Indonésii daleko horší než epidemie Eboly, Uprchlická krize v Evropě, Konflikty ve Východní evropě a Náboženské války v podání IS. Ano, všechny tyto problémy, které my Češi sledujeme v médiích každý den, choulíme se před nimi v koutě a nepřestáváme je zuřivě řešit a diskutovat o nich, spolehlivě strčí do kapsy peklo, které pohltilo Indonésii. A jsem velice pobouřena a zahambena tím, že naše média mají spoustu řečí ohledně uprchlíků, politiků, módy, zdravé výživy a Vánočních nákupů, a o největší katastrofě dnešního světa raději nikdo neřekne ani hlásku.

Zde čtěte podrobněji o tomto problému:
http://denikreferendum.cz/clanek/21581-indonesie-hori-proc-nas-to-nezajima