Ask.fm - listopad 2015

28. listopadu 2015 v 13:04 | správce |  Ask.fm - odpovědi
Teprve druhým měsícem máme aktivní účet na portálu ask.fm a již nám přichází první dotazy. Za každý z nich jsme velice rádi :) Zde je druhý článek se všemi otázkami a odpověďmi za měsíc listopad.Hele znám tě :P Proč nechceš kluka??

V současné době jsme obklopeni spoustou skličujících výzev a problémů. Ve světě řádí náboženská válka, třetí světová a jaderná válka jsou za dveřmi, uprchlická krize pomalu zžírá naši zem, studium je stále těžší, možnosti sehnat v budoucnu práci a uživit se jsou stále menší, populace stále přemnoženější, životní prostředí zničené a podle výzkumu je planeta na konci svých sil.
Napřed musím vyřešit všechny tyto problémy. A až pak můžu začít myslet na hezké chlapce a společnou budoucnost.


Nechceš toho už nechat?!

Nevím co máš na mysli, ale ne, ničeho nenechám.


Deník SAD7, je to pravda co se říká o panu ministerském předsedovi?

A co se tvrdí o panu předsedovi?
Vzhledem k tomu, že právě politické osobnosti jsou jednou z těch kategorií lidí, kteří býzvají nařčeni z různých věcí a jsou jim připisovány i různé nesmysly, bych se nijak neupínala na to, jestli je cokoliv, co se o těchto osobách říká, 100% pravda. Něco na tom být může, ale také nemusí. Pravdu o sobě a svém životě zná snad jen pan předseda osobně.


Mohla by válka s teroristy přinést něco dobrého ochraně přírody?

Už samotná odpověď na tuto otázku (a vlastně i otázka samotná) by mohla vyvolat vlnu nevole typu "Ve válce s teroristy umírají nevinní lidé, a ty se zabýváš nějakou zk****nou ochranou přírody?! A dokonce si myslíš, že taková nelidská ohavnost by mohla být v něčem užitečná?!" Nicméně člověk není ani středem vesmíru, ani není na Planetě Zemi sám, a ani zde není kdovíjak užitečný a potřebný.
Odpověď však zní: Ne. Válka naopak Zemi velice vyčerpává, na její ochranu se rázem přestane hledět, jelikož lidé cítí ohrožení jejich existence a udělají cokoli proto,a by se ubránili nepříteli (tzn. vyčerpávají Zemi bez ostychu daleko víc, neboť považují svůj vlastní život za podstatně důležitější) Jediné, čemu by válka teoreticky mohla pomoci, je omezit přelidnění planety. Ale ani to není kdovíjak reálně.
V 2. světové válce zahynulo cca 1 800 000 lidí. Zdá se to být hodně, ale ve srovnání s velikostí populace to není vůbec nic. Kdyby stejný počet lidí padl v aktuální válce s teroristy, počet obyvatel na planetě Zemi by vypadal takto:

7 200 000 000
- 1 800 000
-------------------
7 198 200 000

Zde je jasně vidět, že ani ty necelé dva miliony "nevinných životů" nejsou pro Zemi pražádnou ztrátou a do několika let je nahradí stejný počet nových jedinců. Pomoci nám s přelidněním by mohla pomoci pouze epidemie nějaké choroby (např. ve středověku Morová epidemie usmrtila najednou polovinu lidstva), samozřejmě pouze za předpokladu, že půjde o nemoc, která nebude v dohledné době léčitelná a bude se velice snadno a rychle šířit.

(Možná to někomu může připadat brutální a vyslovit tuto myšlenku může někdo shledat trestuhodným a nelidským. Berte to jako jeden z faktů o naší existenci jako lidstva, který ani já, ani vy tady a teď zkrátka nezměníme.)


Ahoj :) Máš úžasný blog. Jen mi přijde škoda, že v tvých článcích píšeš o faktách, ale skoro nevkládáš žádný tvůj osobní názor. Četla jsem odpověď na asku, že pro ochranu přírody je důležité psát fakta a ne názory. Ale kdyby tu byly i tvé názory, myslím, že by to bylo zajímavější. :)

Děkuji za pochvalu blogu. :)
Jaký smysl by mělo, kdybych psala články o REÁLNÉ ochraně přírody stylem "zamindrákované náctileté blogerky" (velice oblíbený styl psaní), ve kterých bych si 1) vymýšlela a přibarvovala pravdu 2) kázala způsobem "TADY je MŮJ názor, nejsvrchovanější svatá pravda, a pokud VY máte JINÝ názor, tak je JEDNOZNAČNĚ ŠPATNÝ!!!" a kdo z těch, kteří chtějí planetu doopravdy chránit, by z toho měli nějaký užitek? Když člověk řeší skutečnou problematiku, tak si zkrátka nemůže vymýšlet a řídit se svými pocity (které u nás vývojem naprosto zdegenerovaly).
Když někdo píše na svůj blogísek úvahy o tom, jak nemá kluka/holku, jak jsou ti a ti lidé špatní, jak je důležité nosit značnové oblečení a zabývá se dalšími "životně důležitými věcmi", prosím, ať si píše názor jaký chce. Ale při řešení JEDNOZNAČNÉHO a SKUTEČNÉHO problému je třeba používat rozum, nikoli emoce, a stejně tak skutečné zájemce o ochranu přírody bude zajímat fungující způsob ochrany a na můj osobní názor není nikdo z nich zvědavý.


Doslechl jsem se, že plánuješ nějaký charitativní projekt, je to pravda? :)

(Netuším, jak se tato informace dostala na veřejnost :D ) Ano, takový projekt skutečně plánuji, nicméně nemám jistotu, že se jej podaří dokončit a určité věci se při něm mohou změnit, proto neuveřejním článek do doby, než bude projekt ukončen a připraven k publikaci. :)


Jak myslíš, že situace ve Francii a uprchlická krize ovlivní ochranu přírody mezi obyvyteli Evropy?

Osobně se domnívým, že v nejbližší době by se v Evropě dal očekávat pokles zájmu o ochranu přírody spojený se zvýšeným zájmem o válku a dění ve světě.
Když se podíváme na pyramidu lidských potřeb, ochrana přírody je v rámci seberealizace na posledním místě (dalo by se říct, že je pro člověka jako jedince nejméně podstatná) a navíc ne každý tuto potřebu má. Oproti tomu bezpečí je velice důležitou potřebou a pud sebezáchovy je nejsilnější v říši organismů (je důležitější než pud rozmnožovací). Je tedy zcela přirozené, že lidé považují za důležitější válku, než ochranu planety.
Mnoho lidí by se navíc mohlo stát obětmi davové histerie a nového morálního pravidla "Je válka! Umírají tisíce nevinných lidí! Můžeme zemřít i my! Můžeme přijít o domov! O ekonomiku! Jak se někdo může zabývat něčím tak hloupým a nepodstatným, jako je nějaká ochrana přírody?! Vždyť tu máme válku!!!". Možná, že se řešení ochrany přírody jakožto vážnému globálnímu problému stane jakýmsi tabu, něčím, co se teď "prostě neřeší". A to, že jde o problém DALEKO HORŠÍ, než jakákoli válka, zkrátka nikdo nemá (a nechce mít) odvahu přiznat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 28. listopadu 2015 v 16:45 | Reagovat

Odpovím ti jen na to první... naopak toho kluka bys neměla odkládat navzdory všemu špatnému kolem... už jen tím pozitivním vztahem, láskou, pomůžeš nejen sobě, ale i světu. :)

2 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 28. listopadu 2015 v 21:11 | Reagovat

[1]: Nikdy jsem neobjevila způsob, jak by nezrálý teenagerský vztah mohl být užitečný mne a zbytku světa. Mohl byste mi, prosím, podrobněji vysvětlit, jak to myslíte?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama