Prosinec 2015

Silvestr - dlouhá noc pro zvířata(?)

14. prosince 2015 v 18:03 | správce |  Zvířata
Novoroční ohňostroje jsou jakousi pseudotraicí po celém světě. Každý rok se však rozjíždí řada petic proti ohňostrojům, která má nahrávat zvířatům, která se jich bojí.
Je to však obrovský a vlastně i nereálný cíl. Tak silnou a oblíbenou "tradici" se pokusit vyviklat s pouhým argumentem "Nepořádejte ohňostroje! Můj pejsánek se jich bojí!" je buďto hodně odvážně, nebo pořádně naivní. A lidé jakožto celek asi těžko ustoupí hysterickým výkřikům "několika" milovníků zvířat. V pro zvěromily ideálním světě by ohňostroje a silvestrovská zábava neexistovaly. Existuje ovšem kompromis...

Domácí zvíře: Králík vs. pes

5. prosince 2015 v 17:02 | správce |  Návody, rady, tipy
Je před Vánoci a internet se jen hemží inzeráty a reklamami psích útulků, které zoufale nabízí psy k adopci, prosí o peněžní příspěvky nebo přímo o darování vybavení, krmiv, pamlsků.... Nedávno jsem objevila zmínku o tom, že by se založil útulek pro králíky a morčata (příp. ještě drobné hlodavce). Na tom by nebylo zas nic tak zajímavého, kdyby nešlo o jeden z mála, dost možná i jediný útulek (min. na území ČR) tohoto druhu.

Konec zvířatům ve zverimexu - VIDEOdovětek

4. prosince 2015 v 12:39 | správce |  Projekty
Nedávno jsem zde uveřejnila článek o tom, proč by bylo dobré zakázat prodej zvřat ve zverimexech.
http://higurashi-tym-cikady.blog.cz/1511/konec-zviratum-ve-zverimexu

Nyní předkládám menší dovětek, abychom si také vyjastili, jak to myslím. Video je z německa od organizace PETA Deutschland, která se proti velkochovům, množírnám a podobným věcem snaží bojovat. Informace ukryté ve stínu a záběry ukryté před zákazníky zverimexů, když si kupují své vytoužené zvířátko. Toto se děje se zvířaty předtím, než se dostanou do zverimexu, jenž si je objednal. Přeji příjemné pokoukání.