Ask.fm - prosinec 2015/leden 2016

28. ledna 2016 v 22:07 | správce |  Ask.fm - odpovědi

Se zpožděním uveřejňuji odpovědi k otázkám na portálu ask.fm:Ty musíš být strašně osamělý člověk...


V tom, co dělám, to nijak podstatné není. Hlavní je, když mám dost času a prostoru na ochranu životního prostředí, a ostatní věci kromě školy jsou jen volnočasová aktivita.


Ahoj, myslíš, že by Americký i Australský mustang měl být chráněným tvorem, nebo jsi spíše pro jeho vyhubení??


Kdybychom měli brát v potaz dvojí volbu CHRÁNĚNÝ - VYHUBENÝ, pak u Australského Brumbyho jsem jednoznačně pro jeho vyhubení, u Amerického Mustanga je to spekulativní (momentálně je počítán mezi chráněné druhy), ale spíše bych se také přiklonila k vyhubení.
Tomuto tématu budu věnovat celý článek, kde vše podrobněji objasním.


Cítíš se někdy osamělá v tom, co děláš?


Ochránců přírody je spousta, ale je několikero způsobů, jakým svou činnost provádí a jak ji vnímají. Narazit na lidi, kterým příroda není ukradená, je snadné, ale najít někoho, kdo bude rozumět, nebo aspoň respektovat Váš styl, to je někdy téměř nemožné. Upřímně, nikoho takového jsem zatím nenašla, takže asi mohu uznat, že jsem sama.
Co jsem zatím měla možnost si ověřit, lidé, které jsem poznala, je zpravidla dělí na dvě skupiny - ti, které to nezajímá a ti, kteří by pro svou ideu vraždili. Násilný způsob založený na vandalství, vyhrožování jiným lidem a diskriminaci kvůli názoru (měla jsem tu čest s lidmi, kteří žili mottem "kdo nemiluje zvířata, nemiluje mne - čímž zasluhuje smrt" a mluvili o lidech, kteří nežijí jako nadšení chovatelech, že by je vystříleli, vyhodili z domu, rozbili jim čelisti atd.) zkrátka neuznávám. Takoví lidé se vlastně ničím neliší od teroristů, rasistů, nacistů a jiných fanatiků, tak o čem taková ochrana přírody je?
Stejně tak nepatřím k lidem, kterým by svět byl ukradený. Ano, je spousta věcí, které nepotřebuji řešit - móda, milostné vztahy, popularita, děti, společenské postavení, ale ve srovnání se záchranou planety jsou to v globálním měřítku naprosto směšné a nicotné věci, které se koneckonců týkají pouze mne.
Navíc mám ještě jednu zvláštnost - mám ráda zvířata, ale zcela opačným systémem než ostatní lidé. Lidé mají nejraději ta zvířata, která jim nejvíce podlézají a ke kterým jsou schopni si vtvořit vztah - domácí mazlíčci, zatímco divoká zvířata a mikrorganismy jsou pro ně odpad nebo škůdci, nic víc. Já si se svým pohledem ekologa nejvíce vážím tvorů, kteří se zasluhují o fungování života na Zemi - mikrorganismy, bezobratlí, dále ostatní (vyšší) formy života a až na posledním místě jsou domácí mazli, schopni žít akorát z lidské péče a v zásadě ničemu nepomáhají. Mezi nimi je dokonce i jeden druh, který jako jediné zvíře odmalička nedokážu vystát (nedokážu si pomoct, je to stále horší). A zatímco většina lidí se v rámci přírody nejvíce zajímá o zvířata, pak o rostliny a až potom o čistotu prostředí, já za nejdůležitější považuji prostředí, potom rostliny a až pak zvířata v pořadí již zmíněném. Protože když bude mizerné prostředí a nepřežijí tak rostliny, nebude ani místo kde by zvířata žila, zatímco prostředí je schopno fungovat i bez zvířat a většina rostlin také.
Mě osobně to samozřejmě připadá logické a praktické, ale jak už jsem řekla, zatím jsem nepoznala člověka, kterému by můj přístup nepřipadal zvrhlý a pitomý. Lidé s nezájmem ve mne vidí ekoteroristu, ekoteroristé zas lhostejného člověka s nezájmem, a v obou případech jsem za pitomce na porážku, což mi někdo připomíná každou chvíli.
Nepochopení je odplatou za odlišnost, pohrdání je trestem za upřímnost a osamělost je daní za nestrannost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama