Podpora pro útulek

5. února 2016 v 20:34 | správce |  Zvířata
Dnes byl odeslán balík věcí pro útulek králíků, morčat a některých drobných hlodavců. Poštou bylo posláno krmivo - balík sena, domácí sušená smetanka lékařská, větvičky slivoňě špendlíku na okus a také domácí pamlsky z vojtěšky a zeleniny.

"Útulek" je prozatím skupina dobrovolníků, kteří pečují o nechtěná zvířata - králíky, morčata a čas od času se do jejich péče dostanou i drobní hlodavci. Tato zvířata bývají buďto vyhozena na ulici, zachráněna z nevhodných podmínek nebo jsou darována lidmi, kteří se jich z nějakého důvodu museli zbavit. Mnozí z nich trpí zdravotními či psychickými problémy způsobenými špatným zacházením. Činnost těchto dobrovolníků má stále více ohlasu a podpory nejen mezi chovateli těchto zvířat a jednou by se mohlo v budoucnu povést založit přímo útulek, kde by byla zvířata ošetřována a čekala na adopci.

Balík krmiva pro králičí útulek je první podpora jiným organizacím, kterou jsme uskutečnili. Na seznamu jsou samozřejmě další, jak materiální, tak finanční výpomoci vybraným organizacím. Plánujeme pomoci např. handicapovaným divokým živočichům, drobným hlodavcům a ohroženým druhům chovaných v Zoologické zahradě.


Většina útulků pro zvířata přijímá pouze psy a kočky. Tyto útulky mají podporu státu, mnoha lidí, mají řadu sponzorů a jsou v každém větším městě. Oproti tomu králíky a hlodavce lidé vyhazují do popelnic nebo do polí, aniž by někdo mrknul okem. Tato zvířata jsou stejně hojným domácím zvířetem jako psi a kočky, ale jsou neprávem považováni za tupá, neatraktivní zvířata, která si druhou šanci v útulku a adopci nezaslouží. Skupina dobrovolníků je první svého druhu v ČR. Proto jsme podporu této organizace a těchto zvířat shledali důležitější a smysluplnější než podporu útulků psů a koček, které už tak mají silnou podporu veřejnosti.

I vy můžete tyto dobrovolníky podpořit na Facebooku zde v této skupině:
https://www.facebook.com/groups/1650669788543927/
Dobrovolníci zde průběžně vkládají příspěvky a informace o nových zvířatech, nabídkách k adopci či charitativních projektech a prodejích, kterých se můžete účastnit a pomoci zvířatům v útulku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Považujete chov domácích "mazlíčků" za nezbytný pro lidskou psychiku a duševní pohodlí?

Ano, bez domácího zvířete se žít nedá.
Ne, bez zvířete člověk může fungovat, je-li sociálně zabezpečen.

Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 10. února 2016 v 0:30 | Reagovat

Člověk by řekl, že něco tam odporného, jako vyhazování do popelnic...lidé nemají zapotřebí. Nerozumím tomu. Činnost utulku je chválihodná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama