Zverimexy a týrání zvířat - "proč nedát zvířátkům nový domov"?

13. února 2016 v 13:32 | správce |  Zvířata
Internetem se šíří článek o trudné výpovědi jedné ze zaměstnankyň zverimexu v Českých Budějovicích. Kdo si ještě stále myslí, že kupovat zvířata ze zverimexu nebo je do něj dávat je dobré a o zvíře je profesionálně postaráno, nechť čte:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/373011/utirejte-jim-zhnisane-oci-at-se-prodaji-driv-nez-chcipnou-radila-pry-vedouci-zverimexu.html?utm_source=facebook&utm_medium=ppc-ss&utm_campaign=ss-44

Lze věřit této zprávě? Je z ověřitelného zdroje? Nuže, jděte do nejbližšího obchodu se zvířaty a přesvědčte se sami - tato situace se opakuje denně snad v každém zverimexu. Zvířata načančaná jako zdravá a krásná, ale ve skutečnosti týraná a zanedbaná, v miniaturních, neprodyšných klecích, bez sebemenší veterinární pěče a základního ošetření, beze jmen a bez práva na život. Zboží vystavené v regálech vedle balíků s trvanlivým krmivem, o které je pořád postaráno daleko líp než o ně samotné. Papoušci, okrasní ptáci, králíci, hlodavci, plazi, bezobratlí, všichni do jednoho.

Opakování je matka moudrosti - chovatelé se zoufale snaží informovat potenciální a budoucí majitele jakýcholi zvířat o tom, aby V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPOŘIZOVALI ZVÍŘE VE ZVERIMEXU. Pokud i Vy plánujete pořídit si domácí zvíře a aspoň trochu Vám na něm záleží, na zverimex zapomeňte.

Další informace o problematice zde:
http://higurashi-tym-cikady.blog.cz/1511/konec-zviratum-ve-zverimexu
http://higurashi-tym-cikady.blog.cz/1512/konec-zviratum-ve-zverimexu-videodovetek

Samozřejmě zcela nejlepší volbou při pořizování si zvířete je adopce již žijícího, nechtěného zvířete (pakliže Vám na zvířeti opravdu záleží), než podporovat další množení koupí mláděte. Pakliže však skutečně chcete mladé zvíře, berte jej pouze od skutečného chovatele. Nejenom, že nebudete podporovat nelegální obchod se zvířaty a jejich týrání, ale rovněž neriskujete, že vám mládě do několika dnů/týdnů/měsíců zahyne a chovatel Vám může rovněž poskytnout mnoho užitečných informací nejen o jedinci samotném, ale také o chovu tohoto zvířete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Považujete chov domácích "mazlíčků" za nezbytný pro lidskou psychiku a duševní pohodlí?

Ano, bez domácího zvířete se žít nedá.
Ne, bez zvířete člověk může fungovat, je-li sociálně zabezpečen.

Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 13. února 2016 v 15:19 | Reagovat

No, a pak je tu ten problém mezi chovatelem a množitelem. Adopce je vážně nejlepší a z mého pohledu už jediné řešení, kterého se chci kdy účastnit. Chápu ale, jak smutné je sledovat ty chudáčky ve zverimexu... člověk by si je nejradši koupil všechny, aby jim ulevil.

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 13. února 2016 v 17:16 | Reagovat

Pracovala jsem ve zverimexu chvíli na brigádě. Jop, někdy co jsem viděla, to bych nejradši zapomněla, ale ve většině případech bylo o zvířata postaráno dobře.
Ono záleží asi co za zverimex to je.
Ale souhlasím, že zvířata je lepší kupovat od chovatele, který se specializuje právě na ten určitý druh zvířat. Líp poradí, ví víc a člověk má jistotu, že se zvíře mělo dobře. Naše rodina má všechny zvířata od chovatele. Od našeho papagáje, přes mou agamu až po rybičky. Akorát kočku máme z útulku.

3 vesele-naramky vesele-naramky | Web | 29. července 2016 v 19:34 | Reagovat

Znáte vodního dráčka  ?http://www.rajkrmeni.cz/axolotl-mexicky/

4 vesele-naramky vesele-naramky | Web | 29. července 2016 v 19:36 | Reagovat

http://www.rajkrmeni.cz/axolotl-mexicky/

5 Myš Myš | 12. listopadu 2016 v 9:40 | Reagovat

Tak jsou zverimexy a zverimexy, asi jako u jakéhokoliv odvětví. Z vlastní zkušenosti neznám žádný vyloženě hororový zverák jako brněnský Hornbach a podobné nechvalně proslulé na všech internetech.
Snad každý normální člověk vidí, jestli mají zvířata čistou podestýlku, krmení, vodu a dost prostoru a pokud ne, tak nekupovat a hlásit na veterinární správu. Nic složitého na tom není.
Pak mi taky přijde zajímavé, jak každý brojí proti nakupování zvířat ze zveráku, ale že by navrhl celkový bojkot, včetně nakupování žrádla a dalších věcí, to ne. Takhle ty špatné zveráky ale přece nezruinujete! Největší zisky nemají z křečků za pár desítek Kč, ale z drahých krmiv.
A CHS jsou bohužel taky kapitola sama o sobě. Podělané standardy nejsou vymyšlené s ohledem na zdraví zvířat. U morčat a králíků je ideálem krátká kulatá hlavička, protože to je taak loztomiloučkéé! Ale že jim pak rostou zuby (neustále dorůstající) šejdrem a nemůžou si je sami obrousit a musí doživotně chodit na broušení, které jim způsobuje stres a bolest každý měsíc, to už nikoho nezajímá. Dokonce v Německu už vyšlechtili morčata, která téměř nemůžou dýchat, jak mají zdeformované kratičké čumáčky!!! Stejně tak ještě není u nás zakázán chov manx potkanů, kteří nemají ocásek a projevuje se to na nich dále tak, že mívají i poškozenou páteř, mají problémy při porodu, nemohou ovládat termoregulaci, protože ocas u potkana mimojiné slouží k termoregulaci a já jakožto člověk s vrozenou vadou termoregulace vím co je to za hnus... Vždycky budu brát voříšky a ne ty přešlechtěné chudáčky, protože týrat chovem a ještě si hrát na super chovatele je pro mě větší hnus než nějaký zverák.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama