Charitativní projekt: Obrazy pro králičí útulek

12. června 2016 v 18:56 | správce |  Charitativní činnost
Králičí útulek, resp. komunita dobrovolníků pečujících o nechtěné, vyhozené, zanedbané a týrané králíky a hlodavce je vůbec první (a bohužel také jediná) na území České Republiky. Zatímco útulky pro psy jsou v každé větší obci a útulků pro kočky také stále přibývá, těchto drobných, vesměs nočních zvířat se lidé zbavují utýráním, vyhozením do kontejneru či popelnice, vypuštěním zvířete na ulici, do lesa, polí či na zanecháním mrtvých těl v igelitových taškách na okrajích dálnic. Žádné zařízení pro nalezené nebo na inzerce prodávané zanedbané králíky a hlodavce dosud neexistuje. Dobrovolníci, kteří o taková zvířata pečují, jsou rozptýleni po celé zemi. V Praze, kde se péče o taková zvířata koncentruje nejvíce, mají dobrovolníci na starost např. slepého králíka s nevyvinutýma očima, který vystřídal už nejméně tři špatné majitele, králíka s nádorem, s přeraženou úpřední nohou, která nebyla nikdy dříve léčena, vyhozená mláďata, králíka s akutním zánětem v uších apod.
Ani po vyléčení ještě není vyhráno. Zvířata musí najít nové, zodpovědné majitele. Lidí, kteří josu ochotni pořídit si "ošklivé", zmrzačené nebo psychicky poznamenané dospělé zvíře, příliš mnoho není. Zato králíků a hlodavců (kterým dobrovolníci rovněž začali pomáhat) je vzhledem k soudobému trendu velkochovatelství a množitelství stále více a více.

Někteří současní pacieti:
Pacička (vlevo)
Ramlice, která se do útulku dostala s přeraženou přední packou, která nikdy dříve nebyla léčena a kosti špatně strostly. Absolvovala mnohá léčení, kontroly RTG a operaci, aby se její situace aspoň trochu zlepšila.
Tatranka (uprostřed) a Horalka(vpravo)
Dvě ramlice, které přicestovaly do útulku poté, co byly obě nalezeny v prázdném bytě, jehož majitel pravděpodobně uprchl a králíky nechal zemřít hladem. Králice byly nalezeny bez vody i krmiva, přebývající ve svých výkalech. Mají zažívací potíže a gynekologické problémy, Tatrance navíc chybí špička levého slechu.

V únoru 2016 to bylo poprvé, co jsme zaslali balík jako podporu tomuto ojedinělému útulku. Tenkrát obsahoval krmivo pro králíky a hlodavce. Nyní chceme pomoci ještě jiným způsobem - charitativním prodejem 20ti nástěnných obrázků s motivy králíků a zajíců.Prodej samotný už nemáme na starosti my, ale přímo dobrovolníci z útulku. Aukce na pomoc zanedbaným a týraným králíkům a hlodavcům se této skupině v minulosti již osvědčily. Aukce probíhá na Facebooku ve skupině "Králíci a morčata v nouzi", takže pro účast v ní je nutno mít účet na Facebooku a být členem skupiny (skupina je uzavřená, ale členství je přijímáno každému, kdo o něj požádá). Veškeré zboží k dražbě se vyfotografuje a vloží do skupiny, kde se přihazují finanční částky v komentářích u každé fotografie. Na konci aukce se zboží rozešle těm, kteří přihodili nejvíce a ti uhrazují cenu zboží převážně převodem peněz na účet.

Tyto nástěnné obrázky budou draženy pravděpodobně začátkem července. Měří 20 x 13 cm a jsou malovány vodovými barvami a uměleckou tuží (zlatou a stříbrnou). Vyvolávací cena zřejmě 30-50 kč (určí si dobrovolníci sami). Prodej se odehrává na Facebooku, nikoli zde na webu, prosím, nepište si o zboží zde v komentářích!

Peníze z dražby jsou použity na nákup léčiv a na úhradu veterinárních zákroků. Cca 95% zvířat, která se do útulku dostanou, jsou zvířata zanedbaná, nechtěná nebo přímo týraná a potřebují okamžité veterinární ošetření.


1# Králík na večerní pastvě

2# Hlava zakrslého berana

3# Hnědý teddy loupící sušenku

4# Šedý králík v trávě

5# Hlava zajíce

6# Bílý odpočívající Teddy

7# Strakatá a tříslová ramlice

8# Zajíc na pooraném poli

9# Kaštanový zakrslý beran

10# Ruský králík o letní noci

11# Divocí králíci na večerní pastvě

12# Modrá beraní ramlice v trávě

13# Olizující se zakrslý beran

14# Watership Down

15# Zakrslý červený králík odpočívající v trávě

16# Čistící se zakrslý beran

17# Zakrslý barevný králík odpočívající na polštáři

18# Čistící se rysí králík

19# Divoký králík utíkající před psem

20# Na Kamenitém vrchu

Všechny obrázky mají poutka na pověšení. Na zadní straně papírového rámu je napsán název, míry, materiál, jméno a podpis autora. Na obrázky se vztahují autorská práva. Barva na fotografiích může být trochu matnější než barva originálu.

Znovu připomínám, že dražba proběhne nejspíš začátkem července. Přesné datum další aukce určují dobrovolníci, nikoli my. Nejspolehlivější je stát se členem skupiny již teď a sledovat dění z první ruky. Dobrovolníci obdrží balík s obrazy a krmivem poštou, nejpozději v pátek 17.6.2016.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 12. června 2016 v 19:01 | Reagovat

Jsou to krásné malůvky, nejvíc se mi líbí králík odpočívající na polštáři. :)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 12. června 2016 v 20:02 | Reagovat

To je úžasný projekt! Netušila jsem, že něco takového pro králíčky doopravdy u nás existuje, sama jsem uvažovala o založení, protože jsem se k infu o Praze nějak nedostala...
Určitě pouvažuji nad koupí obrazu :)

3 jana jana | E-mail | 13. července 2016 v 17:12 | Reagovat

dobrý den, je ještě nějaká možnost se účastnit, nebo už skončilo?
děkuji
Jana Faifrová

4 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 22. července 2016 v 10:04 | Reagovat

[3]: Dobrý den, aukce probíhá se zpožděním kvůli menším problémům v útulku (potíže s předáváním zdravých zvířat novým majitelům - nakonec si je nevyzvedli, dost možná šlo o podvrh), takže začne v následujících dnech. Odkaz na FB stránku/skupinu je v článku. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama