Srpen 2016

"To je JEJICH odpad..."

17. srpna 2016 v 21:55 | správce |  Znečištění a recyklace
Na Facebooku se objevilo album fotografií, které zachycují poničenou přírodu, zdevastovaný ekosystém, znečištění, zohavená a týraná zvířata apod. Mezi nimi bylo i několik fotografií znečištěných řek, u kterých se pohybují lidé rasově zapadající do Asie. Domnívám se, že to jsou veletoky v Indii, Bangladéši a Jihovýchodní Asii. Ostatně, podívejte se sami:

Galerie haterů

16. srpna 2016 v 15:49 | správce |  Téma týdne
Každý z nás má na věc trochu jiný názor, někdy souhlasný, jindy nesouhlasný. Za dobu, co tento web funguje, jsem se setkala s celou řadou lidí, kteří svůj nesouhlasný názor nedokázali vyjádřit rozumně. Někdy šlo jen o lehké urážky a dávání najevo nesouhlasu, jindy však došlo na vlgarity i výhružky smrtí. Je mi líto, že jsem si tto zprávy a komentáře nearchivovala už dříve. Toto je zlomek z galerie haterů, do které jsem vybrala ty nejzajímavější hlášky a zprávy, které kdy byly zde na webu, na Facebooku nebo na portálu Ask.fm :Nad některými exempláři se lze zpětně zasmát, nad jinými ne. Jisté však je, že časem budou další "hejty" přibývat, takže se možná jednou dočkáme sbírky čítající desítky archivovaných důkazů o tom, jak může vypadat feedback na environmentálně zaměřenou stránku. Přiznám se, že u mnohých facebookových zpráv jsem ani pořádně nepochopila, k čemu se vlastně vstahují. Takči tak, lze předpokládat, že toto rozhodně nebylo naposled.

AKTUÁLNĚ!!! Vlci na Broumovsku zabíjejí ovce a kozy - co s tím?

3. srpna 2016 v 15:09 | správce |  Aktuálně
Na portálu novinky.cz se objevila zajímavá, ale také poněkud znepokojující zpráva: Vlk obecný, který se přes poslkou hranici vrací do Čech, na Broumovsku napadá dobytek. Na jednu stranu přísně chráněný druh, na stranu druhou zančné ekonomické ztráty, pomalu šplhající ke statisícům korun. Otázkou je: jak to řešit?


Vlk obecný je na celém území České republiky přísně chráněn a jeho zabíjení je trestné. Stát se zavazuje v rámci ochrany dobytka a lesní zvěře poskytnout finanční náhradu myslivcům a majitelům domácích zvířat za každý kus, který byl prokazatelně usmrcen vlkem. Ale jak se zachovat v případě, kdy vlci v též oblasti útočí opakovaně?