Říjen 2016

AKTUÁLNĚ!!! Země zažívá největší vymírání druhů od zániku dinosaurů - vyhubil je člověk

28. října 2016 v 14:26 | správce |  Aktuálně
Podle zpráv, které nedávno zveřejnil Světový fond na ochranu přírody (WWF) a Londýnská zoologická společnost (ZSL), od roku 1970 vymřelo na planetě Zemi okolo 58% všech druhů živých organismů. Jde o největší vymírání od chvíle, kdy meteorit vyhubil dinosaury v období druhohor. V dějinách současné Země a v dějinách existence lidí tento kolaps společenství divokých zvířat nemá obdoby.

Vakovlk tasmánský (Thylacinus cynocephalus) ex.1936
zdroj: en.wikipedia.org

Výsledek obrázkové aukce pro králičí útulek

24. října 2016 v 12:35 | správce |  Charitativní činnost
Včera večer byla ukončena aukce pořádaná dobrovolnickou FB skupinou, která se zaměřuje na králíky a hlodavce v nouzi - útulková zvířata vyhozená na ulici, odkoupena z nevhodných podmínek nebo zachráněna z rukou trýznitelů. Aukce probíhala ve speciální Facebookové skupině a peníze, které útulek získá, se využijí zejména k nákupu léčiv a financování mnohdy náročných zákroků a operací.

Aukce měla proběhnout již na začátku července, ale musela být odložena až na říjen, neboť přes léto útulek musel přijmout velké množství nechtěných zvířat a na organizování aukce nebyl prostor. O aukci byl na začátku léta publikován tento článek.

Dvacet obrázků s motivy králíků bylo dohromady vydraženo za 3150 kč, tzn. 157,5 kč na obrázek. Do dražby byly zařazeny i další obrázky a předměty, tudíž tato částka není finální. Každopádně jsme rádi, že aukce obrázků měla úspěch a děkujeme všem, kteří se do ní zapojili.